Ми у ЗМІ

«Сказала, що тато на небі, а син питає: а хто ж тоді у могилі і плаче…»

«Сказала, що тато на небі, а син питає: а хто ж тоді у могилі і плаче…»

«Гарний батько та чоловік. Дуже турботливий і цілеспрямований. Якщо він щось вирішив – впевнено крокував до цілі. Для нього не було жодних відговірок. А ще – завжди посміхався», - перше, що згадує про свого загиблого чоловіка, бійця 79-ої окремої аеромобільної бригади Євгена Бакунова його дружина Емма.

Жінка розповідає, що познайомилася із Євгеном у перший день нового року. Тоді вона працювала продавцем у кіоску, а чоловік там завжди купляв цигарки. «Я і до того його бачила, але цього дня ми розговорилися і Євген вразив мене своїм поглядом на життя. Будучи 20-річним юнаком, він вже мислив як справжній чоловік, чітко окреслив своє майбутнє і мрії. А мріяв він бути військовим. Загалом він мені сподобався, був дуже цікавою людиною», - каже Емма.

Євген Бакунов працював на Чорноморському суднобудівельному заводі. Потім вступив до Миколаївського національного аграрного університету, але покинув навчання, бо дуже хотів служити у десантних військах. Тоді ж пішов на строкову службу. «Після нашого знайомства ми декілька місяців зустрічалися, а потім Женя пішов до війська. Коли повернувся – почали жити разом і незабаром одружилися», - розповідає дружина загиблого. А через рік в подружжя народився син, якого назвали Тимуром. «Женя був присутнім на пологах, в усьому мене підтримував і допомагав. Так співпало, що тоді Женя якраз підписав контракт з 79-ою окремою аеромобільною бригадою. Це була його мрія з дитинства. Тож перші півроку він дуже мало бував удома. Постійно на службі. Він жив військом, хотів, щоб син пишався своїм татом. А коли стало більше вільного часу, Женя його проводив з Тимуром. Вони часто ходили гуляти, у парк», - розповідає жінка.

Євген дуже хотів стати сержантом, мріяв вступити до школи офіцерів, але початок Антитерористичної операції вніс корективи в його і родинні життєві плани. У березні, військовослужбовців 79-ї аеромобільної бригади перевели контролювати ситуацію біля села Чонгар Генічеського району Херсонської області. А вже у травні Євгена відправили в зону проведення антитерористичної операції.

«Я дуже переживала за Женю. Рятувало, що попервах, він мені часто телефонував. Говорили в основному про плани на майбутнє, про нашого сина. Поки був не у зоні бойових дій, то на декілька днів на місяць міг приїздити додому. Найбільш пам’ятається наша остання зустріч. Коли його проводила, то чомусь, сльози самі вернулися на обличчя. Дуже плакала і ридала. А Женя мене ще тоді заспокоював. Казав, чому ж я плачу, адже він все одно повернеться», - хвилюючись розповідає Емма.

При виконанні бойового завдання в Донецькій області, Євгена Бакунова було поранено. Товариші по службі винесли його з поля бою і передали у лікарню, але, на жаль, поранення було несумісне із життям. 8 серпня 2014 року від отриманих ран серце Героя перестало битися. Указом Президента України № 282/2015 від 23 травня 2015 року, «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі», Євген Бакунов нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

«Про смерть чоловіка я дізналася лише через декілька днів після загибелі. Знала лише, що Женя поранений, сподівалася на краще, але потім подзвонили з частини і повідомили про цю трагедію. В перші місяці я просто не знала, що мені робити. Немає вже поруч надійної опори, коханого та тата Тимурчика», - говорить Емма.
Зараз жінка сама виховує 4-річного Тимура. Хлопчик ходить до дитячого садочку, є дуже активним, любить бігати і гратися. Часто згадує свого тата. «Як ходимо на кладовище, Тимур завжди питає як там мій тато. Я сказала йому, що тато на небі, а він дивиться на могилу і питає, а хто ж тоді там. На це дуже боляче дивитися, а головне усвідомлювати, що тепер ми лишилися самі», - говорить Емма.

Держава допомогла родині Євгена Бакунова: дружині Еммі та синові Тимуру надавши компенсацію, житло та призначивши пенсію. Квартира потребує ремонту, який частково вже зроблений, в тім ліку і завдяки допомозі людей через платформу «Люди допомагають Людям». Тимур восени готується піти до школи раннього розвитку та хоче записатися на спортивний гурток, адже дуже полюбляє активності. А найбільше, йому не вистачає тата, який загинув захищаючи нас. Давайте разом допоможемо родині загиблого Героя АТО Євгена Бакунова.

Бакунова Емма Георгіївна 4188370022011202 (Райффайзен банк «Аваль»)

Джерело: https://lb.ua/blog/people_help_people/371470_skazala_shcho_tato_nebi_sin_pitaie.html 
«Чому ти від нас пішов?»

«Чому ти від нас пішов?»

«Чудова людина і гарний батько. Завжди знаходив час для дітей, а вони – завжди тягнулися до нього», - перше, що розповідає про свого чоловіка, учасника АТО, бійця 1-ої танкової бригади Олександра Софієнка його дружина Людмила.

Чоловік був гарним сім’янином і батьком для своїх трьох дітей: 13-річного Євгенія, 8-річної Єлизавети та 6-річної Катерини. Повернувся з АТО, де був у гарячих точках. Але не зміг далі жити. Про причини, що змусили Олександра Софієнка піти із життя, його родина лише може здогадуватися і робити припущення. Та проблеми, з якими вони зіштовхнулися після втратити годувальники вирішувати доводиться лише їм самим. Адже зараз триває їх боротьба, аби довести, що вчинене самогубство Олександра – наслідок від пережитого в АТО. 

Майбутнє подружжя познайомилося один з одним на День Валентина, у спільних друзів. Людмила зізнається, що Олександр їй сподобався за відмінне почуття гумору та готовність завжди прийти на допомогу, якою б складною не була життєва ситуація. Це підтверджують і друзі чоловіка з локомотивного депо, де він працював. До слова, Людмила також працювала на залізниці. Потрапила туди через сімейну традицію, адже уся родина протягом багатьох десятків років працювала на залізниці. А от для Олександра робота машиністом була заповітною дитячою мрією. Для цього чоловік робив все необхідне: закінчив школу машиністів, потім курси.«З того святкування Олександр провів мене додому, а наступного дня зайшов у гості. Так і почалося наше спілкування. А вже через шість місяців вирішили одружитися. Попервах жили у батьків. То в його, то в моїх. Потім батьки мої допомогли із житлом, тож перебралися у своє гніздечко, яке почали потроху облаштовувати. Старалися все робити разом. Мріяли, відпочивали, ходили на прогулянки. От тільки з дитинкою не щастило. Через важкий стан здоров’я і загрозу життю, вагітність довелося переривати. Олександр дуже переживав, постійно мене підтримував. Тож наше перше дитя з’явилося на світ лише через 5 років. Так народився Євген. Мій чоловік неабияк зрадів і майже одразу сказав, що хоче ще дітей. Далі вже я так не переживала, як він», - говорить Людмила Софієнко.

Жінка розповідає, що увесь вільний час Олександр проводив із дітьми, грав, гуляв, ходив на риболовлю, вчив їх новому. «Коли народилися наші дві донечки, то чоловік мені багато допомагав по господарству. Вчив дітей допомагати і підтримувати одне одного, не кривдити слабших, бути чесними. Він їх і у садочок відводив і до школи, і на батьківські збори ходив», - пригадує дружина Олександра Софієнка.

З початком АТО Олександр Софієнко прийняв рішення їхати захищати країну. Він до останнього нікому не казав про своє рішення. Не хотів зайвий раз переконувати, що це йому дійсно потрібно та не хотів передчасно наражати на хвилювання близьких. «У нас було троє дітей, то йти в АТО було зовсім необов’язково. Але Олександр казав, що йому боляче дивитися на те, як на Сході гинуть молоді хлопці, у яких ще нічого немає, ні дітей ні власного самостійного життя. Та і він, як батько, має бути прикладом для дітей, а який же то батько, що відсиджується вдома. Я однозначно була проти його рішення, намагалася переконувати не їхати, але марно. Сказав мені про проїздку, лише після того, як вже пройшов комісію у військкоматі», - говорить Людмила.

Із зони бойових дій Олександр часто телефонував додому. Зазвичай питав про дітей. Дружина каже, що про особливості несення служби не говорив: «Не хотів, аби я хвилювалася. Казав, що у секторі Б і все нормально. Через декілька місяців приїхав у відпустку. Цей час ми також провели разом. Ходили у гості, гуляли з дітьми. А потім – туга розставання і знову чекання», - каже Людмила.

На деякий час зв'язок Людмили із чоловіком обірвався. Жінка почала шукати, як через знайомих дізнатися, що трапилося з Олександром. Виявилося, що цей час він перебував у Маріупольському психоноврелогічному диспансері. «Я не могла збагнути, що трапилося. А потім мені подзвонили і сказали, аби я зустріла свого чоловіка. Це не можливо передати словами. Олександр мав вигляд зомбі. Сивий, худий, з віддаленим поглядом. Постійно казав, що війна нас всіх повбиває. Від їжі відмовлявся. Був апатичним. Коли бачив дітей, трохи оживав, якщо можна це так назвати. Так тривало десь близько півроку. Я хотіла, аби він побув у мирному середовищі, зі мною, дітьми. Поступово ставало трохи краще. А того дня (коли Олександр вчинив самогубство), він навів порядок у кімнаті, відвіз мене на роботу і сказав що поїде з дітьми до моїх батьків. Увечері того дня, він мене не зустрів, хоча зазвичай забирав мене з роботи, на телефон не відповідав, тож я поїхала до батьків, адже і ключів від хати не було в мене. Потім ми поїхали додому всі разом відчинили двері і побачили тіло Олександра. В мене не було слів. Ніхто не чекав такого. Дітям я сказала, що в тата не витримало серце. Їм зараз дуже важко», - розповідає Людмила Софієнко.

Родина Олександра Софієнка: дружина Людмила та троє дітей 13-річний Євгеній, 8-річна Єлизавета та 6-річна Катерини є підопічними платформи «Люди допомагають Людям» вже протягом майже року. Держава, крім мінімальної пенсії по втраті годувальника їм нічим не допомогла. Тому фактично, допомога, яку родина отримує на платформі є для них основною і дуже важливою. «Хочу подякувати всім добрим людям і платформі за допомогу і турботу про моїх дітей. Сподіваюся, що ми зможемо домогтися гідної допомоги від держави і діти не будуть переживати, як їм жити далі», - каже Людмила Софієнко.

Зараз Євген завершив 7 клас. Хлопець добре навчається та займається спортом, зокрема футболом. Вже починає думати над майбутньою професією і хоче вступати на юридичний факультет. Єлизавета завершила 3 клас. Дівчинка також дуже рухлива. Ходить на художню гімнастику, проте можливості займатися більш професійно в неї немає, через відсутність професійної школи у їхньому населеному пункті. А Катерина цього року вперше піде до школи. Тож її мама дуже переживає і хоче, аби у дівчинки були всі необхідні для цього речі. Тому допомога одягом, взуттям, зошитами й іншим інвентарем стане у нагоді. Родина не відмовиться від будь якої допомоги. Їм дуже важко жити без батька, ветерана АТО, який передчасно пішов з життя. Давайте разом допоможемо цій мужній родині.

Софієнко Людмила Володимирівна 4188370026884661 (Райффайзен банк «Аваль») 


Джерело: https://lb.ua/blog/people_help_people/370534_chomu_ti_vid_pishov.html 

Під нашою опікою зараз 252 родини – координатор платформи «Люди допомагають людям»

Під нашою опікою зараз 252 родини – координатор платформи «Люди допомагають людям»

Київ, 29 червня 2017

Громадська платформа «Люди допомагають людям» є платформою прямої допомоги родинам загиблих під час Революції Гідності та бойових дій на Сході України. Станом на сьогодні під опікою платформи знаходиться 252 родини, 198 з яких – з неповнолітніми дітьми. За 2 роки діяльності розмір допомоги сягнув 5 мільйонів 735 тисяч гривень. Окрім фінансової допомоги, платформа працює над збереженням пам’яті про загиблих, розповсюджуючи інформацію про них у суспільстві, допомагає дітям загиблих воїнів під час вступу до навчальних закладів. «Влада на місцях перестає звертати увагу на родини… Відмовляють у безкоштовному проїзді у транспорті, не надають пільги, які мають бути забезпечені державою», – додала Юлія Гоць, координатор Громадської платформи «Люди допомагають людям», під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

За час співпраці компанія “Юрія-Фарм” виділила ліки на суму 20 мільйонів гривень. На потреби сімей вони виділяють 100 тисяч гривень щомісяця. Ще однією формою підтримки є організація заходів, до яких залучають дітей загиблих воїнів. «Наше завдання – навчити їх жити. Жити так, щоб самому дати собі раду», – зауважив HR-директор компанії Ігор Найда. Ще один партнер платформи, ГО «Київський велотрек», надає можливість дітям загиблих героїв АТО безкоштовно займатися у спортивній школі на базі організації.

«Ми допомагали, допомагаємо і будемо допомагати стільки, скільки нам будуть дозволяти наші можливості», – зазначив Володимир Лелюх, керівник відділу зв’язків з громадськістю БФ видавництва «Ранок».

Джерело: Український кризовий медіа центр

У Всесвітній День риболовства пройшов яскравий Фестиваль «Риба - Друг!»

У Всесвітній День риболовства пройшов яскравий Фестиваль «Риба - Друг!»

У Всесвітній День рибальства Громадська платформа «Люди допомагають Людям» спільно з Асоціацією рибалок України та рядом інших організацій, запросили дітей, що втратили своїх рідних під час Революції Гідності або в зоні АТО, взяти участь у фестивалі «Риба - Друг!», який відбувся в Гідропарку на озері «Берізка».

Основне завдання заходу – соціальна адаптація та реабілітація дітей, які в свої юні роки пізнали важкість втрати близької людини. Для них це виявилося серйозним емоційним ударом. Тому організатори зробили все, щоб влаштувати для них свято.
Діти мали можливість взяти участь в майстер-класах, стати слухачами Зеленого уроку, половити рибу, розважитися з аніматорами та покататися на конях.

Розпочався фестиваль із Зеленого уроку. Для діточок, підопічних Громадської платформи «Люди допомагають людям» краєзнавці Національного натуралістичного Центру при Міносвіти провели в цікавій та ігровій формі Зелений урок, розповіли про незвичайну по красі вітчизняну природу.
Активісти Асоціації рибалок України познайомили дітей з багатим водним світом вітчизняних водойм. Мета Зеленого Уроку було закликати у Всесвітній День риболовства до бережного ставлення до природних водних багатств рідного краю.
Професійні спортсмени-рибалки, представники мережі магазинів «Воблерок», провели з дітьми майстер-клас, розповіли про види риб і їх звички. Захід передбачав участь кожного в рибальському турнірі, в якому не було ні перших, ні останніх місць. Всі учасники отримали пам'ятні призи. Мережа магазинів подарувала вудочки та снасті до них. А вся виловлена риба була відпущена назад в озеро.

Програма Фестивалю була дуже насиченою – конкурси, ігри та творчі майстерні. Гончари постаралися навчити дітей ліпити з глини посуд і цікаві фігурки. Так само була представлена ціла експозиція присвячена Трипільській культурі. Діти із захопленням слухали розповіді істориків про героїчну історію нашого народу. Вони розглядали акуратно торкаючись представлені старовинні екземпляри.

Художники провели з дітьми майстер класи. Діти малювали "золоту рибку щастя" від старанності закусивши свої язички. А потім кожен зміг пошепки загадати їй своє саме найпотаємніше бажання. Як хочеться, щоб воно збулося... А потім діти перетворили картинки в кораблики і пустили їх по озеру. Десятки білих корабликів-лебедів поплили по водоймі.

- Кожна дитина на цьому заході має не просту долю. Багато страждань і болю вони встигли відчути в свої юні роки. Сьогодні кожен зміг загадати найпотаємніше бажання випускаючи свою «золоту рибку» в озеро. Такі заходи допомагають звернути увагу на потреби дітей, які втратили батька. Не лишаймося байдужими і допомагаймо дітям наших Героїв», – каже координатор Громадської платформи «Люди допомагають людям» Юлія Гоць.

Дитяче свято на озері вийшло по-сімейному добрим. На завершення Фестивалю всіх учасників чекала смачна рибацька юшка, з риби яку надав Центр сімейного відпочинку «Білі Камені», що самостійно розводить багато видів риби на своєму рибницькому господарстві.
- Я сам батько, і тому особливу увагу звертаю саме на дитячі проблеми. Іноді, щоб допомогти дітям, потрібно лише приділити трохи свого часу для спілкування і підтримки. Ми не повинні чекати, що хтось щось нам зробить, адже держава - це ми з вами. За допомогою таких ініціатив ми допомагаємо нашим діткам почуватися впевнено і радісно. Потрібно робити максимум того, що ми можемо - сказав голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков.

Завершився фестиваль благословенням та подякою організаторам від отця Євгенія, а всі діти отримали книжки та дитячі ігри від книжкового видавництва «Ранок».

Організатори заходу: Національна екологічна Рада України; Національний еколого-натуралістичний центр Міністерства освіти України; Громадська платформа «Люди допомагають людям»; Асоціація рибалок України; Центр сімейного відпочинку «Білі Камені»; Мережа магазинів «Воблерок»; Міжнародний благодійний фонд «Україна. Воля. Життя»; НВО «Зелена Аптека»; за сприяння Громадської ради при КМДА.

день-рыболовства-1

день-рыбака-3

день-рыбака-4

день-рыбака-4


день-рыбака-5

день-рыбака-5

Джерело: КМДА

«Лишається лише показувати фото і говорити дітям, що їх тато Герой»

«Лишається лише показувати фото і говорити дітям, що їх тато Герой»

«Хай ці слова для когось можуть звучати банально, але таких як він, більше немає! Найкращий, щирий, добрий, люблячий. Дуже любив дітей. Мав відмінне почуття гумору. Неймовірно відкрита і добра людина», - відповідає на прохання розповісти про свого чоловіка, загиблого бійця 93-ої окремої механізованої бригади Василя Логвиненка його дружина Марина.

Майбутнє подружжя познайомилося один з одним перед весіллям, де вони мали бути дружками. Марина каже, що як тільки побачила Василя, одразу зрозуміла, що це той чоловік, з яким хоче прожити життя. «Підійшла до нього і запитала, чи я йому подобаюся. Він ствердно відповів, то ж я сказала, чому б нам не бути разом і дала відлік часу 15 хв. На його рішення. Так і погодився. Він мені сподобався і я його вкрала у всесвіту. Ось так і познайомилися», - згадує дружина загиблого.

На той час Василь Логвиненко повернувся із строкової служби, влаштувався на роботу, на завод. Багато працював і старався, аби його обраниця ні в чому собі не відмовляла і почувалася справжньою жінкою. «Ми з Василем все починали з нуля. Купили квартиру, зробили ремонт. Він у всьому мені допомагав, робив багато сюрпризів. Разом чекали на діток. Не виходило завагітніти майже 12 років. Він виховав мого старшого сина. Сміючись казав, що ми вже будемо чекати онуків», - говорить Марина.

Вільний час Василь і Марина намагалися завжди проводити разом. В них було багато друзів, тож часто бували на природі, на пікніках. Були дуже товаристськими, на двох було п’ятеро похресників. Нікому не відмовляли і всім допомагали: «Крім того, Василь ще з самого дитинства захоплювався футболом. Дивився всі міжнародні турніри, знав гравців і тренерів, міг згадати рахунки, не дивлячись на те, що з часу тих матчів пройшло вже більше 20 років. Звісно, я не дуже то розуміла, але що ж робити, тож також долучилася і час від часу дивилася матчі. А ше, мій чоловік був затятим рибалкою. Тож багато часу проводив біля ставку і річки, і у двох, бувало, теж разом їздили».

Коли почався Майдан, Василь Логвиненко хотів їхати у Київ. Але Марина відмовила. «Я дуже боялася і переживала. Та й тоді не дуже добре почувалася, були проблеми із здоров’ям, тож переконала Василя не їхати, але вдома він лишився не надовго. Почалася війна і чоловік пішов до військкомату», - розповідає дружина загиблого. Жінка зізнається, що до останнього не знала, що її чоловік планує їхати в АТО. А виявилося, він вже тричі ходив до військкомату, а оскільки за спеціальністю військовою він мав бути у секретних військах, а потреби на той час у кваліфікованих кадрів такого профілю попервах не було, то Василь отримував відмови, а от з четвертого разу отримав повістку. «Я тоді працювала подобово на прохідній, і от приходить до мене Василь із новиною, що йде до війська. Я спочатку це не серйозно сприйняла, думала, що раз тричі відмовили, то не факт, що і зараз дозволять їхати. Але все виявилося не так. В цьому випадку переконати в чомусь Василя я просто не змогла. Це був його вибір, вибір справжнього чоловіка і батька. Він тоді сказав, якщо не він, то хто захищатиме країну?», - каже дружина загиблого.

Перебуваючи у зоні бойових дій, додому Василь телефонував не часто. А у розмовах був небагатослівним. Казав лише, що все гаразд і що його батальйон тримається. Одного разу Василю вдалося приїхати у відпустку. Тоді ж Марина востаннє бачила і обіймала свого чоловіка. «Залишив мені найбільший скарб мого життя – наших діток. Тоді ж ми пішли до РАГСу і офіційно оформили шлюб. А вже наступного дня він знову повернувся в зону АТО. А за декілька днів я дізналася, що вагітна. Він зателефонував і я повідомила цю новину. Він не міг у це повірити! Нашому щастю не було меж! Пізніше - планове УЗД і я дізналася, що в нас буде двійня. Цього ж дня Василь подзвонив востаннє, і я встигла повідомила йому про діток. А потім – Іловайськ і мертва тиша у слухавці», - стримуючи сльози говорить дружина загиблого.

Більше на зв'язок Василь не виходив. Його пошуки тривали майже 10 місяців. Вагітність Марини проходила з ускладненнями, дівчинка Соломійка народилася з вадами розвитку головного мозку. Діагноз їй встановили ще на 17 тижні вагітності. Коли народилися дітки, в них взяли зразки ДНК. Таким чином вдалося ідентифікувати фрагменти тіла, які належали Василю Логвиненку. «Повідомили мені цю новину коли я знаходилась на обстеженні в інституті нейрохірургії ім. Рамаданова у Києві. Вже тоді, дуже гостро стояло питання про шунтування головного мозку моїй донечці», - пригадує Марина.

Держава допомогла родині загиблого в АТО Василя Логвиненка: дружині Марині та 2-річним діткам Соломії і Мирославу, надавши компенсацію і призначивши пенсію. Зараз Марина крім наслідків пережитого горя від втрати чоловіка, бореться із недугою донечки, якій необхідно щороку проходити МРТ у Києві і консультацію нейрохірурга, також кошти потрібні і на супутні із лікуванням витрати. А ще, родині дуже потрібні меблі у дитячу кімнату. Давайте разом допоможемо родині загиблого в АТО Василя Логвиненка

Ковальова Марина Анатоліївна 4188370022087053 (Райффайзен банк «Аваль»)

Джерело: https://lb.ua/blog/people_help_people/370053_lishaietsya_lishe_pokazuvati_foto_i.html 
«Ти до нас не прийдеш, тільки ми до тебе…»

«Ти до нас не прийдеш, тільки ми до тебе…»

«Мій чоловік був чесною, порядною і працьовитою людиною. Любив життя та нашу сім’ю. Був патріотом своєї Батьківщини», - говорить, розповідаючи про свого загиблого в АТО чоловіка, добровольця 24-ого батальйону територіальної оборони «Айдар» Альберта Падюкова його дружина Ольга.

Майбутнє подружжя познайомилося один з одним на Дні народженні спільних друзів. Ольга каже, що Альберт їй сподобався своєю щирістю, був турботливий і ввічливий. Розповідав веселі історії і був, як часто кажуть про таких, «душею компанії». Чоловік народився у Клячанові, що на Мукачівщині, а університет вже завершував в Ужгороді. У 90-х роках переїхав жити у Київ, де він і зустрів Ольгу.

«Завдяки своїм батькам, Альберт отримав чудове виховання став порядною людиною. Вони завжди його підтримували і намагалися розкрити сповна його потенціал. Завдяки мамі він вступив до Миргородської художньої школи. Дуже любив малювати і ліпити різні скульптури. Мав гарно розвинену уяву і майстерність. Тож по завершенню навчання став скульптуром і художником. Навіть зараз, у його батьків зберігаються роботи їх сина», - розповідає дружина загиблого.

Після весілля, молоді почали облаштовувати спільний побут. Ольга каже, що їм було не важко, адже Альберт не цурався будь-якої домашньої роботи і майже усе робив сам і багато допомагав: «Він сам зробив ремонт у квартирі. Збудував прибудову, щоб було більше місця для майбутньої дитини. А вже з появою Артура (сина), повністю сконцентрувався на ньому. Бавив, купав, грався, допомагав мені, адже я тоді дуже втомлювалася. Ми жили на Лісовому масиві, тож більшість нашого дозвілля проходило на природі. Було у нього багато друзів, які його підтримували і допомагали». Також Ольга Падюкова каже, що чоловік часто робив їй із сином різні сюрпризи, дарував квіти. Привчав Артура до спорту, зокрема до боксу.

З початком Революції Гідності, Альберт Падюков був на Майдані, де отримав від «тітушок» три ножових поранення. А після тривалого лікування і одужання пішов добровольцем в АТО, де приєднався до «Айдару». «Я сильно переживала і хвилювалася за Альберта, коли він був на Майдані, і особливо, після поранення, але не відговорювала від рішення йти добровольцем. Він був патріотом своєї країни і інакше просто не міг вчинити», - каже жінка.

Із зони бойових дій Альберт Падюков у відпустку не приїздив. Додому телефонував не часто, адже на той час зв’язку на території, де перебував чоловік, практично не було. А за ті короткі розмови, які були, найчастіше питав про сина і про дружину. «Про війну майже не говорив, мабуть, не хотів, щоб ми зайвий раз засмучувалися і переживали. Дуже хотів побути вдома хоч декілька днів, побачити мене й сина, але не судилося», - із сумом розповідає Ольга.

Жінка каже, що у день загибелі її чоловіка, тривожних думок у неї не було. «Зранку ми ще говорили телефоном, а вже увечері того ж дня, мені зателефонували його побратими і повідомили, що Альберт загинув», - говорить Ольга Падюкова.

Альберт Падюков загинув 19 серпня 2014 р. від осколкового поранення, під час виконання бойового завдання у селищі Металіст (Слов'яносербський район) під Луганськом. Указом Президента України № 311/2015 від 4 червня 2015 року, «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі», нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

«Коли мені зателефонували і повідомила про загибель Альберта, ми з сином були якраз в батьків чоловіка. Артур все чув, що сказали по телефону. Йому тоді були 14 років. Він почав дуже плакати, а потім, замкнувся в собі, дуже важко переносив втрату. З того часу нашу сім’ю огорнув сум і біль. Адже поруч з Альбертом ми почувалися захищеними. А зараз, всі побутові питання і проблеми лягли на мої плечі, син підтримує, як може, за що я йому теж дуже вдячна, бо не знаю, щоб було, якби у нас не було дитини і я б взагалі лишилася сама», - говорить Ольга.

Держава допомогла родині загиблого в АТО добровольця Альберта Падюкова: дружині Ользі та 17-річному синові Артуру надавши компенсацію і житло та призначивши пенсію. Артур вже завершив 2 курс медичного коледжу і планує вступати до університету. Він так само продовжує займатися спортом, зокрема боротьбою і боксом, на який його відводив батько. «Вдома у нас фото Альберта. Ми завжди його згадуємо і пам’ятаємо. Він завжди з нами, ми це знаємо. Але ніколи більше до нас не прийде, тільки ми до нього… Артур вже майже дорослий, тому більшість коштів для нього йде на одяг і взуття», - каже Ольга Падюкова. Давайте разом підтримаємо родину загиблого добровольця «айдарівця» Альберта Падюкова.

ПАДЮКОВА ОЛЬГА АНАТОЛІЇВНА OLHA PADIUKOVA 4188370029122127 (Райффайзен банк «Аваль»)

Джерело: https://lb.ua/blog/people_help_people/369557_ti_priydesh_tilki_mi.html 
"Час не лікує. Ти просто звикаєш жити заради дитини"

"Час не лікує. Ти просто звикаєш жити заради дитини"

"Саша – це тато ! Який понад усе на світі любив свою донечку. Для неї він старався робити усе можливе, аби дитинка мала щасливе дитинство і життя", - говорить, згадуючи свого загиблого в АТО чоловіка, бійця 25-ої бригади транспортної авіації Олександра Козолія його дружина Оксана.

Жінка розповідає, що з майбутнім чоловіком вона познайомилася у 2005 році. На той час, він вже служив у війську в Мелітополі і приїхав у планову відпустку до батьків в Коломию, де, власне, і трапилася їхня зустріч. Згодом, виявилося, що Оксана та Олександр разом навчалися в одній школі, з різницею у 3 роки, тож один одного вони не пам’ятали.

"Так сталося, що після нашого знайомства, через 5 днів, Саша повинен був їхати на місце служби в Мелітополь, оскільки термін відпустки закінчувався. Ці 5 днів ми разом гуляли та спілкувалися, не будуючи плани на якісь стосунки, оскільки розуміли, що скоро Саша поїде за більше ніж тисячу кілометрів від Коломиї. Однак, після того як Саша поїхав, ми продовжили щодня спілкуватися телефоном, так почалися наші відносини…Здебільшого ми знаходилися на відстані один від одного, бачилися, коли Саша приїздив в Коломию, або коли я їздила до нього в гості. Так ми "разом прожили" 3,5 роки, після чого в 2008 році я прийняла Сашину пропозицію вийти за нього заміж і вже разом ми переїхали в Мелітополь. І тепер, коли мені кажуть, що відстань руйнує відносини, я можу на власному досвіді сказати, що якщо люди насправді хочуть бути разом, то жодна відстань не зруйнує відносини, а навпаки - лише покаже справжнє бажання справитися із усіма труднощами та прийти до цілі, щоб бути поряд один із одним", - ділиться своїми спогадами Оксана Козолій.

Дружина загиблого каже, що на вибір Олександра стати військовим, вплинув приклад його батька, який також все життя віддав армії.

Після весілля, молода родина почала облаштовувати спільний побут. "Для нас це не склало жодних труднощів, адже ми досить добре розумілися. Завжди вважала, що цього нас навчило те, що у нас були відносини на відстані протягом 3,5 років і ми змогли зберегти та укріпити свої почуття. Ми не розподіляли сімейні обов’язки, все звикли робити разом. Зазвичай, з понеділка по п’ятницю - на роботі, у суботу – прибирання, а у неділю - відпочинок, зазвичай, виїжджали гуляти та зустрічалися із друзями", - розповідає Оксана.

Через декілька років у подружжя народилася донечка Вероніка, на яку вони дуже чекали. "Ми вирішили, що в нашій сім’ї не вистачає когось дуже важливого та свідомо прийшли до цього рішення. Донечка стала для Саші найціннішим у житті. Весь свій вільний час він намагався проводити із нею, от наприклад, купав донечку лише Саша, він дуже любив її купати, після чого був змушений робити прибирання у ванній, оскільки цей процес у них проходив дуже весело і у ванній кімнаті потім був невеличкий потоп. Саша загинув за 5 днів до того, як Веронічці виповнилося 1,5 року", - із сумом говорить Оксана Козолій.

У розмові, жінка не раз наголошує, наскільки зараз їй не вистачає поряд коханого, його поради, підтримки, допомоги, надійного плеча і любові: "Бували випадки, коли я затримувалася на роботі, їду додому, а по дорозі думаю, щоб такого приготувати, щоб було швидко. Дома ж голодний чоловік після робочого дня. Приїхавши додому, на кухні вже накрито стіл, приготована гаряча вечеря і чую з кухні Сашин голос - давай швиденько, мий руки і на кухню – ось так він про мене піклувався".

АТО розпочалася для Олександра Козолія 01 березня 2014 року. Цього дня у військовій частині, де він проходив службу, було оголошено "казармений стан" і всі військові мали цілодобово знаходитися на її території. "За декілька днів, Саша прийшов додому, швиденько помився, зібрав речі і полетів у відрядження і наступний раз ми побачилися лише через місяць. Жодного разу Саша не розповідав де він знаходився і що робить. На мої питання казав, що він в Україні, що у нього все добре. Питав за мене і про доньку. Зазвичай, я просто розповідала про донечку, про її досягнення, про синці, які вона постійно набивала, так як була дуже активна дитина. Про себе Саша нічого не розповідав, лише казав, що все в порядку. Думаю, що він намагався мене зберегти, щоб я не хвилювалася за нього. І йому це дуже добре вдавалося, я постійно думала, що в нього все добре, що літають і перебувають там де безпечно! Те що літали в зону АТО я дізналася лише після авіакатастрофи…", - стримуючи сльози говорить жінка.

Олександр Козолій загинув близько першої години ночі у військово-транспортному літаку "Іл-76", який був збитий терористами при заході на посадку в аеропорту Луганська. Указом Президента України № 543/2014 від 20 червня 2014 року, "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу", чоловік нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно). А рішенням Коломийської міської ради від 13 жовтня 2015 р. № 2363-58/2015 "за виняткову мужність і героїзм виявлені у захисті України, жертовне служіння народові" присвоєно звання "Почесний громадянин м. Коломия" (посмертно).

Дружина загиблого говорить, що жодних тривожних передчуттів напередодні аварії літака в неї не було. "Єдине, що за пів години до моменту, коли я дізналася про авіакатастрофу, по стіні дома повзло 2 павучка, на рівні моїх очей. Коли я їх побачила ще промайнула думка, що буде якась новина", - згадує Оксана Козолій. А ранком наступного дня, у її домівці пролунав дзвоник. Це прийшли військові, аби повідомити трагічну новину.

Зараз, доньці загиблого Героя – Вероніці, вже 4,5 роки. Вона знає, що тато зараз дуже далеко і вже ніколи не повернеться назад, але дуже її любить. Це те, що розповіла їй мама. "Із смертю Саші, моя одна половина теж загинула, а інша – живе, з метою виховання та піклування про донечку. Час абсолютно нічого не лікує, ти просто звикаєш жити у тих обставинах, що склалися", - каже дружина загиблого.

Держава допомогла родині загиблого в АТО Олександра Козолія: дружині Оксані та доньці Вероніці, надавши компенсацію, пенсію та житло. Вероніка дуже сумує за татком, постійно про нього згадує. Загалом, дівчинка дуже рухлива, багато грається і пізнає світ. Ходить на танці, та потроху готується до школи. Для неї у нагоді стануть сезонний одяг і взуття, адже дитина швидко росте. Давайте підтримаємо родину Героя.

Козолій Оксана Василівна 4188370021640928 (Райффайзен банк "Аваль")

ЛЮДИ ДОПОМАГАЮТЬ ЛЮДЯМ ! КОМУ ДОПОМАГАЄШ ТИ !?

Джерело: https://www.obozrevatel.com/society/45318-chas-ne-likue--ti-prosto-zvikaesh-zhiti-zaradi-ditini.htm 
«Все розбилося, мов кришталь. І лише заради доньки і світлої пам’яті чоловіка - житиму далі»

«Все розбилося, мов кришталь. І лише заради доньки і світлої пам’яті чоловіка - житиму далі»

«Він був дуже позитивною й енергійною людиною. Де він – там завжди всі посміхалися і було свято. Не можливо було сумувати. В нього було дуже багато планів, які мріяв втілити у життя. Він був чудовим чоловіком і батьком для нашої донечки. Мріяв про сина», - розповідає про свого загиблого чоловіка, учасника АТО Артема Коханого його дружина Людмила.

Жінка каже, що познайомилася з Артемом на базі відпочинку, де відпочивала. Туди ж приїхав відпочивати і Артем, який на той час був курсантом військового інституту, а Людмила на той час теж була студенткою. «Він робив усе можливе, аби я звернула на нього увагу. Запросив мене до танцю, після якого ми більше не розлучалися. Найбільше, що мене вразило – відчуття безпеки і захищеності, коли я біля нього. Він був справжнім чоловіком, за це я його і полюбила», - зізнається Людмила.

Через два роки молоді одружилися. Завершили навчання в університетах, обидва – з червоними дипломами і рушили на Західну Україну, де оселилися і облаштовували свій побут, адже саме туди направили чоловіка після підписання контракту із прикордонниками. «А через чотири роки у нас народилася донечка, яку назвали Міланою. Артем був разом зі мною на пологах і з перших хвилин життя донечки тримав її на руках. Він був неймовірно турботливим батьком і чоловіком. Ми багато подорожували, ніколи не сиділи вдома. Чоловік багато часу проводив з Міланою. Брав її з собою на прикордонну заставу. Мілана їздила з ним на перевірку кордону у гори, Артем показував їй службових собак і вона їх дуже любила гладити і годувати. Також, любила йому допомагати мити службове авто після їх повернення з кордону. Була справжньою дитиною військового», - розповідає дружина загиблого.

Людмила каже, що бути дружиною військового – непросто. Адже це численні переїзди, облаштування і звикання до нового житла й іншими, пов’язаними з цим труднощами. Але родина Коханих щоразу з усім справлялася, знаходила нових друзів. «Ми вміли бути щасливими, де б не знаходилися. На 10-ту річницю нашого весілля, я зробила чоловікові сюрприз – влаштувала романтичну вечерю на вертолітному майданчику посеред поля. І саме тоді я встигла сказати йому найважливіші слова. Він запитав – за що мені вся ця краса, яку я бачу? – а я відповіла – Тому що ти на це заслуговуєш. А через три з половиною місяці він загинув», - хвилюючись мовить Людмила.

У березні 2014 року, прикордонний загін, у якому проходив службу Артем Коханий, був відряджений у зону АТО. «Мій чоловік був у зоні АТО двічі. Приїздив у відпустку. Він не дуже любив розповідати про побачене. Артем приїхав у відпустку дуже стомленим і засмученим. Одразу нам сказав, що поїде туди ще раз. Дуже сумував і згадував своїх побратимів, які загинули, переживав, що у них лишилися вдома маленькі дітки, у яких тепер не буде тата. Тоді ще ніхто не уявляв, що і нашу сім’ю спіткає така ж доля», - говорить дружина загиблого.

Жінка згадує, що напередодні загибелі чоловіка їй наснився страшний сон і вона навіть боялася комусь про це розповідати. А за декілька годин після загибелі, не знаходила собі місця. Відчувала тривогу. «Наша машина того дня не завелася. Я зателефонувала чоловікові, аби запитати його, що це може бути. Але слухавку підняли інші люди. Я попросила покликати Артема, а мені відповіли, що його більше немає. Так, посеред вулиці я і дізналася, що стала вдовою. Моя донька була поряд, все чула і одразу все зрозуміла. Саме Мілана і допомогла мені дійти додому», - згадує Людмила Кохана.

Артем Коханий загинув під час виконання бойового завдання у місті Курахове, що на Донеччині. Його дружина Людмила каже, що після смерті коханого, життя зупинилося. Всі плани, про які вони разом з чоловіком мріяли - розбилися мов кришталь. І лише донечка, спілкування із рідними та друзями, робота – допомогли зібратися із силами і почати жити далі. Заради доньки і світлої пам’яті коханого чоловіка.

Держава допомогла родині загиблого в АТО прикордонника Артема Коханого, Дружині Людмилі та 8-річній доньці Мілані, надавши компенсацію та житло. Мама Мілани каже, що донька має дуже прудкі ніжки і на ній взуття просто «горить». Тож просить по можливості допомогти одягом, а особливо – взуттям. Ще, для Мілани, найбільше щастя – подорожі, у них вона пізнає світ. Така любов до подорожей у дівчинки від тата. А ще, вона обожнює тварин і мріє, коли виросте, відкрити для них притулок. Давайте разом допоможемо Міланці - доньці загиблого Героя АТО Артема Коханого.

КОХАНА ЛЮДМИЛА ВОЛОДИМИРІВНА 4188373028794326 (Райффайзен банк "Аваль")

Джерело: https://lb.ua/blog/people_help_people/368841_vse_rozbilosya_mov_krishtal_i_lishe.html 
«Все добре. Живий, здоровий, цілую» - останні слова написані Героєм

«Все добре. Живий, здоровий, цілую» - останні слова написані Героєм

Майбутнє подружжя познайомилося одне з одним на пляжі у Кам’янському. Олені, Дмитро приглянувся одразу, коли вона його побачила. Він був дуже товариським і веселим. Любив дружні компанії. «Зустрічалися півроку, потім – певний час розставань, а потім – знову зійшлися та врешті - одружилися», - згадує той час дружина загиблого. Олена тоді працювала поваром, а Дмитро – монтажником. Жили молоді після весілля спершу в Олениних батьків, потім у дідуся і бабусі Дмитра, а потім – придбали власне житло. «Дмитро був дуже цілеспрямованою людиною. Життя та його бабуся і дідусь так навчили жити, адже вони були йому за батьків. Його тато покинув одразу після народження, а мати, у віці 3 років, завезла до дідуся і бабусі, а сама жила своїм життям. Тож Дмитро поставив собі за мету придбати власне житло і створити міцну та люблячу родину, що йому і вдалося», - говорить Олена Ровенська. А ще, жінка розповідає, що її чоловік дуже любив фотографувати. І таке його хобі переросло у роботу. Тож він часто їздив на заробітки, де виконував різноманітні зйомки. Коли приїздив, подружжя завжди проводило цей час разом. «Багато гуляли, ходили на природу, до друзів у гості. Активно відпочивали, намагалися не засиджуватися вдома», - каже дружина загиблого.

А незабаром, у подружжя народився довгоочікуваний син, якого назвали Ростиславом. Олена Ровенська пригадує, що тоді її чоловік взяв відпустку і впродовж місяця після пологів, глядів дитину і ні на мить від неї не відходив. «Ось так і жили. Звичайно, подумували і про другу дитину. Не приховували, що обидва хотіли дівчинку, проте вийшло як завжди – знову хлопчик, якого назвали Ярославом», - жартома каже Олена. Жінка зізнається, що Дмитро дуже любив проводити час із синами, а вони – відповідали взаємністю. «Часто ходили на риболовлю, їздили на машині. Але найголовніше - він навчив їх бути чоловіками та не брати чужого», - говорить дружина загиблого.

З початком АТО, Дмитро Ровенський, хотів йти захищати країну. Однак він перебував за кордоном на роботі і проект ще не завершився, тож одразу повернутися він не міг, та й дружина відмовляла. Коли ж приїхав, одразу пішов до військкомату. «Телефонує мені звідти і просить, аби я приготувала йому змінну білизну і склала зубну пасту, щітку, мило ну й все, що в таких випадках треба, бо на ранок він має від’їжджати у військову частину. Зізнаюся, я спершу в це не повірила, немов уві сні все це було. І лише коли він уїхав, а через декілька тижнів я приїхала до нього у частину, поступово приходило до мене усвідомлення всієї серйозності ситуації», - згадує Олена.

Востаннє, Дмитро бачився із дружиною та дітьми під час короткострокової відпустки. «Він був під аеропортом, а потім їх бригаду розформували. Одна частина лишилася там, а іншій - дозволили на три дні поїхати додому, а потім на них чекав Іловайськ. Ці три дні були найщасливішими у моєму житті», - згадує дружина загиблого.

Знаходячись у горнилі бойових дій, Дмитро завжди знаходив час і можливість якщо не зателефонувати додому, то відправити смс. Так і у переддень своєї загибелі, Олена отримала смс: «Все добре. Живий, здоровий, цілую». А наступного дня жінка вже не дочекалася звичної звістки.

Дмитро Ровенський загинув під час виходу з Іловайського котла так званим «Зеленим коридором» на дорозі в районі с. Новокатеринівка. Указом Президента України № 873/2014 від 14 листопада 2014 р., «за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі», нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

«Для нас звістка про загибель була страшним ударом. В момент, коли я це дізналася, старший син Ростислав був поряд, а молодшому Ярославу я вже сказала згодом. Пояснила, що тато загинув на війні і зараз він на небі. Вдома у нас стоїть його портрет, ми часто його згадуємо, діти пам’ятають і знають, що тато - герой», - говорить дружина загиблого.

Держава допомогла родині Дмитра Ровенського: дружині Олені та 19-річному Ростиславу і 6-річному Ярославу, надавши компенсацію і призначивши пенсію по втраті годувальника. Нині триває процес оформлення земельної ділянки.

Діти дуже сумують за батьком і важко переживають втрату. Ростислав зараз завершує навчання в металургійному коледжі, а Ярослав готується до школи, адже цієї осені він піде у перший клас. Тож давайте разом підтримаємо і допоможемо родині нашого героя Дмитра Ровенського.

Ровенська Олена Володимирівна 4188370022130721 (Райффайзен банк «Аваль»)

Люди допомагають людям! Кому допомагаєш ти?

Джерело: https://lb.ua/blog/people_help_people/368650_vse_dobre_zhiviy_zdoroviy_tsiluyu_.html 
«Востаннє він запитав про дітей і сказав, що зранку вже не зможе зателефонувати…»

«Востаннє він запитав про дітей і сказав, що зранку вже не зможе зателефонувати…»

«Завжди привітний і добрий. Мав багато друзів й усім, хто до нього звертався, старався допомогти. У спілкуванні був дуже лагідним і ніжним, ніколи не підвищував голосу, дуже любив наших діток. Старався, аби ми були усім забезпечені», - розповідає, згадуючи свого загиблого в АТО чоловіка, бійця 28-ої окремої механізованої бригади Руслана Алимова його дружина Тамара.

Майбутнє подружжя познайомилося один з одним на гостинах у спільної знайомої. «Не буду говорити загальноприйнятих фраз у такому випадку, що це була любов з першого погляду. Аж ніяк. Спершу Руслан і не справив на мене враження як такого. Але потім, почав дзвонити, ми зустрічалися, разом ходили на прогулянки. Він був дуже уважним до мене, завжди цікавився моїм життям, і у разі чого, завжди пропонував допомогу. Був дуже надійним. Так ми і почали вже через місяць жити разом», - говорить дружина загиблого.

Жінка розповідає, що вони вже тоді почали будувати плани на життя. Хотіли зробити ремонт у квартирі, облаштовували спільний побут. Тамара працювала медсестрою у фельдшерсько-акушерському пункті, а Руслан працював вахтовим методом, різноробочим у Києві, на будівництві. «Два тижні працює, два-вдома. Так і жили. А невдовзі у нас народилася донечка Руслана. Чоловік дуже зрадів появі дитини. Багато мені в усьому з нею допомагав. Вставав вночі, коли дитина плакала, заспокоював, читав казки, співав колискові. Я йому дуже за це вдячна. Він сам це робив, я навіть не просила його. А на вихідних, любили всі разом виходити на прогулянку у ліс, ходили до річки. Руслан, пізніше, коли донечка підросла, вчив її рибалити. І хоча й кажуть, що то не дівчаче заняття, але Руслані дуже подобалося», - розповідає Тамара Алимова.

А через два роки родину Алимових чекала ще одна приємна новина. У них народився син Віктор. Через декілька місяців після його народження молоді вже офіційно оформили шлюб. «Постійно відкладали й відкладали, то не було часу, то ще щось заважало. А після народження сина вже й розписалися», - говорить дружина загиблого.

Але початок АТО, не дав Русланові сповна насолодитися вихованням сина. «Руслан спершу хотів йти добровольцем. Але йому відмовили. Він навіть розстроївся. Адже казав, що потрібно їхати на Схід, захищати країну, інакше війна буде на наших вулицях. А через декілька місяців Русланові принесли повістку. Я його почала відговорювати, адже можна було взяти відстрочку, у нас діти, а Вітя геть зовсім малий. На що Руслан сказав, що не буде ховатися за спинами дітей і дружини. Та й як дивитиметься їм в очі, коли вони запитають його про те, де він був під час війни», - говорить Тамара.

Руслан Алимов перші місяці проходив підготовку у навчально-мобілізаційному центрі на Полтавщині. «Ми з дітьми їздили до нього у гості. А через декілька тижнів і він нам зробив сюрприз. Приїхав на 3 дні додому без попередження. Це їм дали такі вихідні перед відправленням в зону АТО. Тоді був якраз серпень місяць. Ми викопували картоплю. То Микола побачивши це, перше, що зробив – взяв до рук лопату і почав копати з нами, пожалів, каже її тут багато, то хто ж вам допоможе», - згадує дружина загиблого.

Проводжаючи Руслана в АТО, дружина та діти дуже хвилювалися. Але тато заспокоював. «Казав, аби ми ставилися до цього, немов він їде на роботу, тільки не на два тижні, а на довше. І що все неодмінно буде добре. За роки життя, я йому вірила в усьому, тож і думок поганих не було. Але доля розпорядилася інакше», - хвилюючись розповідає Тамара.

Вже після похорон, жінка згадала, що напередодні їй наснився дивний сон, значення якому вона тоді не надала. Вже зараз з впевненістю каже, що це була пересторога: «Наснилося, що в церкві я роблю пожертву у скриню, кидаю кошти, а скриня тріскає і з неї сиплеться чорний попіл».

Напередодні Тамара востаннє говорила з Русланом. «Він запитав про дітей, сказав, що у нього все нормально, але зранку, мабуть, вже не вийде зателефонувати, бо лишилося дуже мало людей. Так і сталося, на ранок він вже не брав слухавки. Натомість мені телефонували практично всі знайомі, пропонували допомогу. Я ще не могла всього збагнути. А по обіді прийшли з військкомату із трагічною звісткою», - стримуючи сльози говорить Тамара.

Руслан Алимов загинув внаслідок поранень, отриманих під час несенння служби на спостережному посту в районі с. Золотарівка, що на Луганщині. «Після цієї новини емоцій жодних не відчувала, все, мов у тумані було, а потім – втратила свідомість і крапельниці. Так і з дітьми було», - говорить Тамара Алимова.

Після загибелі чоловіка, родині Алимових стало дуже важко. Держава допомогла дружині Тамарі та двом дітям: 5-річній Руслані та 3-річному Віктору, надавши компенсацію та призначивши пенсію, на черзі – отримання житла. А поки – діти сумують за своїм татом, часто його згадують, переглядаючи фото. Вони знають, що їх тато – герой.

Руслана вже закінчила садочок і восени піде до школи, вона любить малювання і ліплення, дуже активна і творча. Віктор ходить у садочок та дуже любить гратися. Його улюблене – це машини і тракторці. Діти швидко ростуть, тож не зайвим буде сезонний одяг і взуття, а також іграшки. Давайте разом допоможемо родині загиблого в АТО Руслана Алимова.

АЛИМОВА ТАМАРА ВІКТОРІВНА 4188373028656558 (Райффайзен банк «Аваль»)

Джерело: https://lb.ua/blog/people_help_people/367849_vostannie_vin_zapitav_pro_ditey_i.html 
Показувати по