Матеріальна допомога родині загиблого
31 жовтня 2016

Допомога родині загиблого Василя Фіцкалинця, учасника АТО: дружині Валентині та сину Богдану


Фото сім'ї

СІМ'Я

«Напередодні загибелі Василя, я не отримала смс із текстом: «Все добре». А вночі він мені наснився і сказав: «Я поранений»…»

Василь був для мене найкращим чоловіком у світі. Важко усвідомлювати, що його більше немає. Чуйний, лагідний, коханий», - перше, що говорить про свого чоловіка Василя Фіцкалинця, загиблого бійця 53-ї окремої механізованої бригади, дружина Валентина Буяло.

Валентина працювала держслужбовцем в управлінні праці. Виховувала сина Павла, від першого шлюбу. «Дівчата по роботі вирішили мене віддати заміж. Адже не хотіли, аби я була одна, без чоловічої любові і підтримки та і для сина було важливо, аби було чоловіче виховання. Єдиною кандидатурою був мій майбутній чоловік Василь. З першого погляду сподобались один одному. Через півроку почали жити разом і найголовніше, мій син Павло, полюбив його як рідного батька», - розповідає Валентина Буяло. Жінка каже, що за 10 років спільного подружнього життя, вони з чоловіком не встигли офіційно розписатись: «Не вважали, що печатка нас зв’яже. Ми давно вже зв’язали один одного і змінювати нічого не хотіли».

Після трьох років життя у подружжя народився хлопчик Богдан. Пологи були складними. Тож після них, Валентина ще довгий час змушена була проводити у лікарні. Її чоловік, Василь Фіцкалинець взяв на себе виховання і догляд за синами: Павлом і Богданчиком. «Безмежно вдячно йому за це. Школа, уроки, тощо. Вася ніколи не розділяв хлопців на «твого» і «мого». Він виховував їх обох, як своїх. Риболовля, природа, ковзани. Завжди все робили разом», - говорить дружина загиблого.

З початком АТО, Володимир Фіцкалинець не зміг лишитись вдома, і просто спостерігати, що відбувається на Сході. Тому прийняв рішення йти захищати країну і свою сім’ю. «Я дуже переживала за нього, але завжди і у всьому підтримувала. Розуміла, що так мають вчиняти справжні чоловіки. У нас з ним була домовленість: ми щодня говорили по телефону: зранку, вдень і увечері. А на ніч він завжди присилав мені смс «все добре»», - згадує дружина загиблого.

Жінка пригадує, що напередодні загибелі Василя, вона не отримала від нього звичне смс із текстом «все добре». А вночі він їй наснився і мовив: «Мене поранено». На ранок, після страшного сну, Валентина не могла заспокоїтись і вирішила перша набрати коханого, але він не відповідав. «У нас була домовленість, що коли він не може говорити, то скидає мій виклик, а тут ідуть гудки і все. Він ніколи б не заставив мене хвилюватись. Він знав, що я вагітна. Я підняла на вуха Яворівський полігон, де залишились його друзі. Я зрозуміла, що взагалі не знаю де він знаходиться в АТО, в якій він бригаді. Я попросила нашого друга капелана пошукати Васю у загиблих. Всі мої колеги на роботі теж знали, що трапилось, але боялись мені сказати про це, бо я тоді лежала в обласній лікарні. Ніч не спала. А зранку 2 червня мені сказав чоловік рідної сестри Василя, що мого коханого вже немає. Я кричала на всю лікарню, я просто божеволіла», - згадує Валентина Буяло.

Василь Фіцкалинець загинув від кулі ворожого снайпера поблизу смт. Зайцеве, що на Донеччині.

Жодної допомоги, ані компенсації, ані житла від держави родина загиблого героя не отримала. Нині Валентина Буяло через суд намагається довести, що Василь Фіцкалинець дійсно був її чоловіком. Водночас, жінку підводить здоров’я, потрібен курс лікування, а діти потребують психологічної реабілітації. Давайте попіклуємось про дітей і дружину загиблого Василя Фіцкалинця, до часу, поки держава буде спроможна виконати свої зобов’язання.

Учасник АТО

Фіцкалинець Василь Васильович

ЗСУ
Київська область
53-я окрема механізована бригада
41 рік
11.10.1974 -31.05.2016
Загинув 31 травня 2016 р. від кулі снайпера поблизу смт Зайцеве під Горлівкою, Донецька область.

Народився 11 жовтня 1974 р., с. Старе Давидково, Мукачівський район, Закарпатська область. 

Дата та місце загибелі: 31 травня 2016 р., смт. Зайцеве, Горлівська міська рада, Донецька область.

Звання: Старший сержант.

Посада: Командир відділення.

Підрозділ: 53-я окрема механізована бригада.

Обставини загибелі: Загинув 31 травня 2016 р. від кулі ворожого снайпера близько 23:00 поблизу смт Зайцеве під Горлівкою (Донецька область).

Сімейний стан: Залишились дружина, донька та двоє синів.

Другие

Допомога родині Олександра Вахнюка, загиблого учасника АТО: дружині Юлії та двом донькам Ксенії та Варварі

ДОКЛАДНІШЕ ДОПОМОГТИ
Зібрано: 24 362 грн.
Необхідно: 25 680 грн.

Допомога родині Святослава Вдовича , загиблого в АТО: дружині Ганні та трьом синам: Олексію 12, Іллі 10 та Федору 5

ДОКЛАДНІШЕ ДОПОМОГТИ
Зібрано: 40 212 грн.
Необхідно: 99 660 грн.

Допомога родині Павла Стрельчука, загиблого учасника АТО: дружині Юлії та сину Олексію

ДОКЛАДНІШЕ ДОПОМОГТИ
Зібрано: 26 237 грн.
Необхідно: 26 280 грн.

Допомога родині Благовісного Віталія, сапера 93-ї окремої механізованої бригади: дружині Ларисі та двом донькам Єлизаветі та Ангеліні

ДОКЛАДНІШЕ ДОПОМОГТИ
Зібрано: 71 660 грн.
Необхідно: 84 000 грн.

Допомога родині Олександра Старова, загиблого бійця АТО, 25-й батальйон територіальної оборони "Київська Русь": батьки Олександр Михайлович і Раїса Михайлівна

ДОКЛАДНІШЕ ДОПОМОГТИ
Зібрано: 1 047 грн.
Необхідно: 42 000 грн.

Син загиблого Ярослава Ольшевського Олександр, 17 років

ДОКЛАДНІШЕ ДОПОМОГТИ
Зібрано: 29 683 грн.
Необхідно: 42 000 грн.