Матеріальна допомога родині загиблого
3 лютого 2015

Допомога сім'ї Андрія Ваховського, загиблого учасника АТО. Дружина загиблого Марина і донька


Фото сім'ї

СІМ'Я

«Тато тепер служить у Божій гвардії й дивиться на тебе з небес»
 
«Щедрий, добрий, турботливий чоловік та батько. Понад усе для нього була наша сім’я і країна. Заради цього він добровольцем пішов в АТО. Всі, хто знав Андрія скажуть вам, що до нього можна було коли завгодно прийти і він завжди допоможе, ніколи нікому не відмовляв, адже вважав, що людям потрібно робити добро і воно сторицею повертатиметься», - говорить про свого загиблого в АТО чоловіка, добровольця 2-ого батальйону спеціального призначення НГУ «Донбас» Андрія Ваховського його дружина Марина.

Майбутнє подружжя познайомилося один з одним у Харкові. У цьому місті Марина навчалася в університеті, а у вільний час займалася спортом, відвідувала заняття з рукопашного бою. Одного дня до спортивної зали завітав Андрій, який на той час працював у міліції і був інструктором секції. Між ними зав’язалася дружба, що переросла у кохання, а через два роки – у щасливу сім’ю. Марина на вже завершила навчання і отримала направлення на роботу у Суми, а Андрій, розуміючи, що на тодішню зарплату міліціонера родину не прогодуєш, звільнився і перебрався на роботу до Києва в приватну охоронну структуру. А незабаром, родина Ваховських раділа появі донечки Аліси. Дитина була їх найбільшою радістю і щастям.

«Аліса дуже Схожа на Андрія характером і подекуди зовнішністю. Дуже любила із ним проводити час. Андрій їй завжди допомагав із уроками, все дуже добре пояснював, адже за освітою він був викладачем, а мені на уроки не вистачало терпіння. На вихідних ми всі разом часто ходили гуляти. Поряд з нашим будинком був парк із озером, ми дихали свіжим повітрям гралися на траві», - згадує дружина загиблого.

Але початок АТО назавжди змінив життя і долю родини. Коли навесні 2014 року почали набирати добровольців у лави Національної гвардії, Андрій Ваховський також зробив свій вибір. Підписав контракт. Після проходження навчання, став кулеметником і потрапив до 2-го батальйону спеціального призначення НГУ «Донбас», у складі якого ніс службу в Артемівську, Курахово та інших  гарячих точках Донбасу, аж до того дня, поки не опинився в страшному Іловайському котлі, звідки живими змогли вирватися лише одиниці.

Перебуваючи в зоні АТО, Андрій намагався щодня телефонувати додому, аби рідні знали, що він живий. А ще – бажав добрих снів донечці Алісі, завжди цікавився її успіхами. Тому, коли він перестав дзвонити, дружина першою забила на сполох. А за декілька місяців очікувань і пошуків, отримала страшну звістку: Андрій загинув.

Пізніше, було проведено ДНК експертизу. Узяті доньчині зразки на 99,9 % співпали з ДНК невідомого бійця, похованого на Краснопільському цвинтарі Дніпра. Так і знайшовся Андрій. Невдовзі чоловіка було перепоховано у рідному йому селі Шарівка, що на Харківщині.

Андрій Ваховський загинув під час виходу з Іловайського котла. Чоловік їхав у кузові машини КРАЗ у складі автоколони батальйону «Донбас», у машину влучив ворожий снаряд. Указом Президента України № 365/2015 від 28 червня 2015 року, «за особисту мужність і високий професіонализм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі», Андрій Ваховський нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Держава допомогла родині загиблого в АТО Андрія Ваховського: дружині Марині та 10-річній доньці Алісі, надавши компенсацію і призначивши пенсію, зараз виділені кошти на житло. Аліса навчається у 5 класі школи, мріяла бути ветеринаром, але з’ясувалося, що дівчинка боїться вигляду крові, тож мрію поки відклала. Зараз дівчинка дуже любить малювати і ліпити з пластиліну, любить читати книжки, їздити на велосипеді і роликах, але їй дуже не вистачає татових обіймів та порад. Давайте підтримаємо Алісу та її маму Марину, які втратили найдорожче – люблячого і турботливого тата і чоловіка.

Ваховська Марина Володимирівна 4188370021314631 (Райффайзен банк «Аваль»)

ЛЮДИ ДОПОМАГАЮТЬ ЛЮДЯМ! КОМУ ДОПОМАГАЄШ ТИ?!

Учасник АТО

Ваховський Андрій Миколайович

НГУ
Сумська область
2-й батальйон спеціального призначення НГУ «Донбас»
35 років
загинув 29 серпня 2014 року в Іловайську

Андрій Ваховський загинув під час виходу з Іловайського котла. Чоловік їхав у кузові машини КРАЗ у складі автоколони батальйону «Донбас», у машину влучив ворожий снаряд.

Указом Президента України № 365/2015 від 28 червня 2015 року, «за особисту мужність і високий професіонализм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі», Андрій Ваховський нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Другие